O Nas

Koncern Lammi
Lammi-Fundament Sp. z o.o. jest częścią fińskiej grupy Lammin Betoni Oy, mającego ponad półwieczne tradycje w produkcji wyrobów betonowych i rozwoju technologii budowlanej. Lammin Betoni Oy jest najstarszym i największym w Finlandii przedsiębiorstwem produkującym pustaki, bloczki i inne wyroby betonowe. To rodzinne przedsiębiorstwo, założone w 1956 r. utorowała sobie drogę na sam szczyt fińskiej branży budowlanej. Firma nieustannie rozwija działalność, poprawia jakość produktów oraz poszukuje nowych rozwiązań w zakresie wykorzystania betonu w budownictwie. Przykładem takiej innowacji jest produkcja ciepłochronnych bloczków betonowych oraz założenie spółki Lammi-Kivitalot Oy – obecnie lidera w budownictwie mieszkaniowym wykorzystującym wyroby betonowe w Finlandii. Energooszczędny system budowy domów jest z powodzeniem sprzedawany do Rosji, Estonii, Szwecji i Norwegii. Lammi-Perustus Oy to spółka, założona w 2006 r. w miejscowości Vantaa koło Helsinek. Działalności przedsiębiorstwa to opracowywanie i rozwijanie innowacyjnych i bezpiecznych produktów budowlanych. Forma fundamentowa TASSU była pierwszym zaprojektowanym przez firmę produktem, który został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez profesjonalistów i klientów indywidualnych. Od początku system cieszył się olbrzymim uznaniem.
W 2016 roku w Polsce została założona najmłodsza spółka o nazwie Lammi-Fundament Sp. z o.o. Po zdobyciu wymaganej Aprobaty Technicznej i Certyfikatów ITB rozpoczęto promocję i sprzedaż TASSU w Polsce. Ogromne zainteresowanie budowniczych w naszym kraju skłoniło zarząd Lammi-Fundament Sp. z o.o. do podjęcia decyzji o powstaniu zakładu produkcyjnego w Polsce. I tak w 2017 roku w Dąbrowie Górniczej powstał zakład produkujący. Dzięki temu szalunki TASSU stały się dostępne w każdej ilości i czasie.

Nasza historia

  • W 1956 r. firma Töykkälän Tiilikate rozpoczęła działalność w budynku byłej obory dworku Hakkala w miejscowości Lammi.
  • W 1958 r. Aarne Töykkälä rozszerzył asortyment produktów o kręgi studni, rury betonowe.
  • 1964 r. Pożar budynku zniszczył maszyny oraz skład 40 000 cegieł dachowych. Działalność kontynuowano w nowej hali produkcyjnej wybudowanej w 1960 r.
  • 1966 r. – wdrożenie do produkcji bloczków budowlanych pierwszej maszyny „Sampo” projektu pana Aarne Töykkälä.
  • W latach 1970–1971 fabrykę przeniesiono do miejscowości Lammin Palkkisilta, gdzie prowadzi działalność do dnia dzisiejszego. Wybudowano własny węzeł betoniarski i rozpoczęła się produkcja pierwszych bloczków betonowych.
  • W 1983 r. produkcja bloczków Lämpöharkko została wznowiona za pomocą nowej specjalistycznej maszyny do bloczków betonowych, w nowych pomieszczeniach produkcyjnych o powierzchni 1000 m2.
  • W 1988 r. nastąpiło ponowne powiększenie powierzchni produkcyjnej o 1000 m2 oraz uruchomienie trzeciej maszyny do produkcji bloczków betonowych.
  • 1991 r. – nowy szlifowany bloczek izolowany termicznie pojawił się na rynku. Fabryka przetrwała panujący wtedy kryzys gospodarczy wprowadzając dodatkową produkcję bloczków murarskich, płyt kostkowych podwórkowych oraz płyt betonowych.
  • W 1996 r. obchodzono 40-lecie istnienia przedsiębiorstwa. Intensywne starania w k